czwartek, 22 lipca 2010

Zamek Cloghan

Dziś kolejny przykład irlandzkich ruin, ale tym razem jest to również przykład ich wykorzystania. To zamek, którego czasy świetności przeminęły już dawno temu i też dawno temu zamienił się w kupę kamieni. Dzięki emigrantom i ich pieniądzom odrodził się. Tak Cloghan Castle wyglądał prawie 40 lat temu.

  

A tak wyglądał kilka tygodni temu.
  
Cloghan Castle zbudowano w 1239 r. W 1973 kompletna ruina została zakupiona i solidnie wyremontowana. Dziś urządzane są tam wesela, bankiety i inne uroczystości rodzinne.
  
Na parterze znajduje się sala bankietowa na 120 osób oraz w pełni wyposażona kuchnia. Na piętrze olbrzymi living room z wielkim kominkiem i ogromnym plazmowym telewizorem.
      
W głównej baszcie jest siedem podwójnych sypialni en-suite. W toaletach można zobaczyć ciekawe zestawienie surowego kamienia na ścianach z porcelaną oraz obowiązkowo osobnymi kranami z gorącą i zimną wodą.


Dookoła zamku wielka przestrzeń piknikowa i piękne widoki ze szczytu baszty. Zamek znajduje się w hrabstwie Galway, tuż przy drodze z Gort do Loughcrea. Koszt 24-godzinowej balangi to 3900 euro, tygodniowy popas na zamku to jedyne 9000 euro. Bez problemu wmieszałem się w tłum wesołych weselników, a było to w środku tygodnia.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O CZYM JEST TEN BLOG

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...