niedziela, 28 października 2012

Klify na wyspie Valentia

Klify Fogher na wyspie Valentia są łatwo dostępne, dzikie i raczej nie należy spodziewać się tam tłumów. Na wyspę dostać się można własnym samochodem korzystając z małego promu (€6) albo mostu w zachodniej części wyspy.  Najwyższa na wyspie góra to Geokaun Mountain, na jej szczyt prowadzi kamienista droga stroma ale nie radzę na nią wjeżdżać samochodem. U stóp góry od strony południowej jest parking (z parkomatem) i stamtąd lepiej pójść na klify pieszo.Klify Fogher mają 180 metrów wysokości. Widać z nich wyspy Blasket i półwysep Dingle.Ze szczytu góry Geokaun Mountain widać jeszcze więcej - część Ring of Kerry i wyspy Skellig. Stamtąd też można wybrać się ścieżką, która prowadzi szczytem Fogher Cliffs. Przy dobrej pogodzie ta trasa z pewnością dostarczy wspaniałych widoków. 
Zobacz również: ślady dinozaura na wyspie Valentia

8 komentarzy:

 1. O tej wyspie jeszcze nie słyszałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyspa odegrała rolę w komunikacji pomiędzy Europą i Ameryką, tu był jeden koniec pierwszego podmorskiego kabla telegraficznego.

   Usuń
 2. ja Valencię pokochałam..i nawet spałam w dawnym domu "cable mastera" który "pociągnął" kabel na wyspę... Mam tylko nadzieję, że nie w jego łózku..
  http://mikasia.wordpress.com/2011/03/28/valentia-island-ring-of-kerry/

  http://mikasia.wordpress.com/2011/03/31/knightstown-valentia-island/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja rzadko sprawdzam trip advisora, nawet na swoje konto zapominam zajrzeć ;)

   Usuń
 3. również tam byłem. Krótko bo krótko ale jednak. Podjechaliśmy tylko i wyłącznie na wspomniane przez Ciebie klify, popatrzyliśmy sobie na zjawiskowy zachód słońca i mostem wróciliśmy na Iveragh.

  OdpowiedzUsuń
 4. ten powyżej, to ja :) (przy okazji założyłem sobie konto na Blogerze hehe)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Domyślałem się, że to Ty, chyba przez ten zachód słońca :)

   Usuń

O CZYM JEST TEN BLOG

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...