piątek, 11 października 2013

Ukryte jezioro - Pedlar's Lake

Droga na przełęcz Conor Pass na półwyspie Dingle prowadzi skrajem uroczej doliny Owenmore. Niewielkie rozszerzenie drogi pozwala zaparkować przy małym wodospadzie i oglądac dolinę z kilkoma czarnymi jeziorami. Większość samochodów jedzie dalej w górę, gdzie pojazdy szersze niż 2,5 metra zaklinują się w granitowym korytarzu, ale najpierw warto wejść trochę wyżej ponad wodospad aby zobaczyć niewidoczne z drogi małe polodowcowe jeziorko.

Nie ma tam żadnego oznaczonego szlaku, kamienie są śliskie, a miejscami jest bardzo mokro i grząsko, więc dobre buty to konieczność. Po dobre widoki można iść jeszcze wyżej ponad jezioro, dopóki nie zacznie się zbyt stromo.  


5 komentarzy:

 1. Zachwycające to mało powiedziane.
  Jesteś mistrzem w prezentowaniu Irlandii. Podejrzewam, że żaden Irlandczyk nie robi tego tak dobrze ja Ty Piotrze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga Ewo, podzielam Twoją opinię :) Z boku czasami widać wszystko najlepiej... O muzyce irlandzkiej też Irlandczycy mówią,że Polacy czują te klimaty lepiej niż niejeden Irlandczyk ;))

   Usuń
 2. Przepiękne, bajkowe widoki. Śliczna jest Irlandia

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj :)
  Przepiękne widoki :)
  Pozdrawiam mile :)

  OdpowiedzUsuń
 4. jadac droga dalej po okolo 2 kilometrach jest maly parking na ..gorce.. skad przy dobrej pogodzie mozna podziwiac panorame tej okolicy potem tylko zjazd do dingle i rownie cudne widoki.

  OdpowiedzUsuń

O CZYM JEST TEN BLOG

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...