piątek, 20 września 2013

Fotozagadka na wrzesień

Zasady konkursu są TUTAJ. Liczą się wyłącznie odpowiedzi umieszczane w komentarzach pod tym postem. Na razie komentarze są wyłączone, czas do namysłu jest do soboty do godz. 18.00 czasu dublińskiego.  
Pytanie konkursowe brzmi: 

Co jest na poniższym zdjęciu?


Rozwiązanie konkursu w niedzielę wieczorem.
Oto garść nagród dla zwycięzcy:

- książeczka z najbardziej znanymi irlandzkimi legendami
- DVD z filmem "Mickybo & me" (z polskimi napisami)
- płyta CD z muzyką zespołu Glashin
- kalendarz kieszonkowy na 2014 z fotografiami Dublina
- kilka drobiazgów (naklejki, zakładka do książki etc.)


10 komentarzy:

 1. Noc Kultury w Dublinie odbędzie się już w piątek ( 20 września 2013)!  Tylko raz w roku zdarza się noc kiedy możemy korzystać z darmowego wstępu do wielu kulturalnych miejsc, jak i uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych.  Noc Kultury w Dublinie będzie trwać w godzinach od 17 do 23. W tym czasie mamy możliwość skorzystania z szerokiego wachlarzu atrakcji kulturalnych. Tego dnia ponad 190 organizacji reprezentujących 32 regiony przedstawi charakterystyczną i unikalną irlandzką kulturę.  Zbliżająca się wydarzenie ma być największym dotychczas zrealizowanym. Swoje drzwi otworzą takie obiekty jak: Biblioteka Chester Beatty, Centrum Jamesa Joyce'a, Katedra Christ Church, Filie Muzeum Narodowego Irlandii, The Ark, Science Gallery w Trinity College, Zamek i wiele innych.  Inicjatywa Nocy Kultury w Dublinie rozpoczęła się w 2006 roku za sprawą Temple Bar Cultural Trust (TBCT). Jej celem jest dostarczenie ludziom z różnych społeczności nowego spojrzenia na kulturę poprzez angażowanie ich w życie kulturalne miasta.  Na ten dzień zaplanowane są również: Szlak Kultury dla rodziny, wydarzenia na wolnym powietrzu (pokazy, przemówienia, sztuka uliczna), czy też w ruchu (muzyka i opowiadania w Dublin Bus, flamenco w Luasie).  Na żywo będą odbywać się relacje radiowe oraz telewizyjne z Dublin City Gallery, Hugh Line i terenu Temple Bar.  Luas w ramach wsparcia Nocy Kultury w Dublinie oferuje 100 darmowych jednodniowych biletów do odebrania od 9 rano w czwartek (19.09) w punkcie TBCT (12 East Essex Street, Temple Bar, Dublin 2 ).  Noce Kultury odbywają się również w innych terminach dla innych regionów Irlandii jak Belfast, Cork czy Mayo pod nazwą Noc Kultury Regionu. Daty tych wydarzeń dostępne są na stronie: http://www.culturenight.ie/regional-culture-nights/

  OdpowiedzUsuń
 2. The Gathering to cykl wydarzeń w Irlandii propagujący kulturę i dziedzictwo narodowe.

  Witraż na zdjęciu obstawiam, że Christ Church Cathedra Dublin.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja bym obstawiał, że to okno to Tourist Information na Saint Andrew's Street.

  OdpowiedzUsuń
 4. To na pewno ta ulica? Hm..Saint Andrew's Church, ale jako ulica wszędzie w sieci widnieje Suffolk St Dublin 2 Też o tym myślałam, ale po zdjęciach wszystkie okna są takie same.

  OdpowiedzUsuń
 5. Już widzę, one są obok siebie. Teraz zależy wszystko od tego co Autor bloga miał na myśli i czy chodziło o okno czy o wydarzenie;)

  OdpowiedzUsuń
 6. To ja jeszcze dodam, że na pierwszym planie jest trójkątna chorągiewka reklamująca to wydarzenie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Co dwie głowy to nie jedna;)Tymczasem Autor bloga pewnie podróżuje po Irlandii i zapija pintą Guinessa tutejsze domysły. Albo czymś bardziej rozgrzewającym.

  OdpowiedzUsuń
 8. Widzę, że Rose już mnie uprzedziła :)

  A też miałem powiedzieć, że chodzi o coroczne spotkanie ludzie, w żyłach których płynie irlandzka krew :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Rose, szłaś bardzo dobrym tropem jednak to Wit odpowiedział poprawnie. Chorągiewka (i setki podobnych) wisi w centrum turystycznym w byłym kościele św. Andrzeja. Takiej odpowiedzi oczekiwałem. Do końca roku jeszcze trzy edycje mojego konkursu, zapraszam wszystkich ponownie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Tego się właśnie obawiałam, że chorągiewka była zbyt prosta. Gratuluję Witowi wygranej, bo film jest świetny i miałam na niego wielką chrapkę! Centrum turystyczne pojawiło się w moich myślach i przeglądałam witraże Christ Church, Saint Patrick i Royal Chapel, ale nigdzie mi to nie pasowało. Cóż, nudne by było gdybym trzeci raz z rzędu wygrała;)

  OdpowiedzUsuń

O CZYM JEST TEN BLOG

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...