środa, 30 kwietnia 2014

Wyprawa na wyspę Skellig Michael

Organizuję wyprawę na jedną z niezwykłych wysp na zachodzie Irlandii. Skalista Skellig Michael została upatrzona przez chrześcijańskich mnichów w VI wieku jako mega odosobnione miejsce. Tam chcieli być sami, oderwani od świata, jak najbliżej Boga. Przez kilkaset lat żywili się ptasimi jajami, rybami i warzywami, które hodowali na wyrwanym skałom małym poletku za swoimi kamiennymi chatami w kształcie kamiennych uli. 


Jedziemy na wyprawę w sobotę 24 maja. W programie są wyjątkowe miejsca na Ring of Kerry spoza przewodników, zachód słońca przy wraku sunbeam, nocleg w wielkim komfortowym domu nad zatoką Kells Bay z małą oceaniczną plażą. Niewykluczone, że na plaży będzie też ognisko.  


W niedzielę kuter rybacki zabierze nas na wyspę Skellig Michael oddaloną od lądu o 12 kilometrów. Nie ma tam żadnego portu, z łódki trzeba wyskoczyć na nabrzeże. Na szczyt skały prowadzi 670 bardzo stromych stopni wyciętych w kamieniu 1400 lat temu. Ptasi rezerwat miniemy po drodze. Będą tam maskonury, które gniazdują na Skelligach tylko przez kilka tygodni w roku. Tę skalistą niedostępną wyspę, gdzie naprawdę mało kto zagląda wpisano na listę skarbów UNESCO. Jak nam poszła wyprawa dowiecie się za miesiąc. Osobiście lub na moich zdjęciach. Zapraszam na Skellig Michael! 


Jedzie 9 osób, zostały tylko 3 miejsca. Koszt wyprawy: 100 euro od osoby (w cenie jest przejazd, kuter i nocleg w domu nad oceanem i tradycyjny wiejski Irish Breakfast). Wszystkie zdjęcia pochodzą z netu. Moje fotki będą za miesiąc. Zapraszam na wyprawę! 

UWAGA: Wyprawa może zostać odwołana w piątek wieczorem, jeśli warunki pogodowe nie pozwolą na wejście na wyspę. 

4 komentarze:

 1. Sobota 24 maja? Finał Ligi Mistrzów wtedy jest :) Nic mnie wtedy chyba nie ruszy. A pomysł na wyjazd świetny, miejsce zacne pod każdym względem. Pozdrawiam i życzę udanej przygody!

  OdpowiedzUsuń
 2. Telewizora nie zabieramy :) Tylko natura! Dzięki Ćwirku!

  OdpowiedzUsuń
 3. Telewizor jest be:) Tak dużo dobrych miejsc w tej Irlandii. Udanej wyprawy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piekne plany i piekne zdjecia, Peter, ale chyba musisz dodac do nich kto ma copy rights...

  OdpowiedzUsuń

O CZYM JEST TEN BLOG

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...