poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Zachód słońca w zatoce Kells

Na kolejny zachód słońca w Atlantyku zaprosiłem ludzi z Chicago. Najpierw zrobiliśmy sobie piknik na terenie ogrodów Muckross na Ring of Kerry.Potem porozmawialiśmy z miejscowymi, którzy w tym regionie od wieków wykopują i suszą torf, żeby nim ogrzewać swoje chaty.Spotkaliśmy też sporo zwierząt.Drogę na zachód słońca, który miał się odbyć w Kells w hrabstwie Kerry wybrałem przez przełęcz Gap of Dunloe. Jechałem od strony Black Valley więc na swojej drodze spotkałem tylko owce.
Po przybyciu do Kells postanowiliśmy się nieco odświeżyć w Atlantyku.W domu Agnes rozpakowałem moją podróżną walizkę i otworzyłem okno. Słońce zniżało się, miałem niecałą godzinę.Zmieniłem buty, porozmawiałem z Agnes o naszych biznesach i ruszyłem na mój zachód słońca. 
Moi turyści z Ameryki postanowili zostać w ciepłym domu, posłuchać celtyckiej muzyki i porozmawiać z Agnes o wspólnych przodkach. Otworzyłem bramę dla owiec, zamknąłem ją za sobą i wstąpiłem na ścieżkę prowadzącą nad ocean. Nad brzegiem oceanu ułożyłem się wygodnie w trawie i delektowałem się widokami. Było tam wszystko czego oczekiwałem: ocean, zachód słońca, spokój, cisza, satysfakcja z dobrze wykonanej pracy.Chwila tylko dla mnie, niepowtarzalna. Słońce chowa się za półwyspem Dingle, gdzie będziemy jutro.I na koniec wieczoru przepiękna czerwień nieba.Dobranoc.

5 komentarzy:

 1. Widzę, że się spełniasz Piotrze? :) To mówisz, że nie zamienił byś obecnej fuchy na stację benzynową czy salon masażu? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No pieknie! I jeszcze ekskluzywne zachody slonca! O jak CI zazdroszcze, turysto... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny zachód słońca, tylko gębę rozdziawiać i chłonąć...
  Ale najbardziej urzekła mnie świnka, wygląda jakby miała ciężką noc :) Głupio zabrzmi..., ale ma całkiem ludzkie spojrzenie!

  OdpowiedzUsuń

O CZYM JEST TEN BLOG

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...