poniedziałek, 21 stycznia 2013

Fotozagadka na styczeń

Zasady konkursu związanego z Dublinem są TUTAJLiczą się wyłącznie odpowiedzi umieszczane w komentarzach pod tym postem (opcja dostępna będzie od środy od godz. 21.00 czasu dublińskiego).

Co jest na poniższym zdjęciu?  


Nagrody:

1. Mícheál Ó Domhnaill - "Keep 'er Lit"Płyta CD z pieśniami irlandzkiego barda a wraz z płytą - ilustrowana zdjęciami książeczka z tekstami piosenek (po irlandzku i angielsku).

2. Oryginalny Krzyż św. Brygidy wykonany tradycyjną metodą (zrobiony przeze mnie).

Powodzenia! 
8 komentarzy:

 1. Anioł na O'Connell Monument na O'Connell Street Dublin
  Andrzej

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomnik Daniela O'Connela, a właściwie dziury po kulach w nim. Nie dokładnie w samym Danielu, ale dziury znajdują się w dwóch uskrzydlonych postaciach przedstawiających różne cnoty. Ucierpiały one w latach 1916-1922.

  OdpowiedzUsuń
 3. "If you look closely you should see bullet holes from the battles of 1916-'21. The four winged figures at the base represent O'Connell's defining features of patriotism, courage, fidelity and eloquence. Two of them bear the scars of bullet holes from the 1916 Easter Rising. Above this a drum surrounded by figures is supposed to represent the man's labours and triumphs."

  Tu jest napisane 21, ale znalazłam większość źródeł do 22. I stawiam, że to nie któryś z uskrzydlonych na przedzie, ale bardziej z tyłu. Jednak nie napiszę, jaką cnotę dokładnie przedstawia.

  OdpowiedzUsuń
 4. A no i ulicy nie napisałam, ale ta sama co pomnik O'Connel's Street.

  OdpowiedzUsuń
 5. Brawo, obie odpowiedzi są poprawne, konkurs wygrywa Andrzej, ponieważ jego odpowiedź przyszła wcześniej. Zwycięzcę proszę o kontakt drogą mailową. Gratuluję również Rose!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa jestem ile sekund się spóźniłam, masz gdzieś taki wgląd?;)

   Usuń
 6. nieprawda! To jest wieloryb!

  OdpowiedzUsuń
 7. NIE, TO JEST DZIURAWY WOREK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA ;)

  OdpowiedzUsuń

O CZYM JEST TEN BLOG

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...