niedziela, 30 stycznia 2011

Rowerkiem po Dublinie

Rower jest bardzo dobrym sposobem na zwiedzanie Dublina. Można się zatrzymać w dowolnym momencie, wszędzie można dojechać i wszędzie zaparkować. Do pełni zadowolenia potrzebna tylko dobra pogoda.
      
Rowery do wynajęcia znajdują się w wielu punktach miasta, w centrum. Są to solidne miejskie rowery z trzema przerzutkami i oświetleniem oraz z koszykiem na suchy prowiant z przodu. 
    

Przy długim rzędzie jednakowych rowerów znajduje się terminal służący do odczepienia i zwrócenia roweru. Rowery wyposażone są również w dodatkowe zapięcia - można je przyczepić do jakiejś latarni albo drzewa, kiedy pójdziemy po frytki.
     
Do wynajęcia roweru potrzebna jest specjalna karta magnetyczna (koszt: €10 na rok) lub trzydniowy bilet za €2 kupowany w terminalu przy pomocy karty kredytowej. Jest to duży feler tej formy podróżowania. Dublin ceni swoje rowery i wymaga za nie zabezpieczenia. 
  
Natomiast opłaty za korzystanie z rowerów są bardzo atrakcyjne i dużo niższe niż ceny parkingów w centrum. Pierwsza godzina kosztuje 50 centów. Gdyby ktoś chciał jeszcze taniej to też można. Każde pierwsze pół godziny jest za darmo.   
  
Jeżdżąc wzdłuż rzeki Liffey, która przecina Dublin na parzysty i nieparzysty, można odnieść wrażenie, że to miasto na wodzie.
  
 
Po dokładniejsze informacje o dublińskich rowerach zapraszam na stronę Dublin Bikes.

1 komentarz:

O CZYM JEST TEN BLOG

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...