środa, 5 marca 2014

W czarnej dolinie - Black Valley

Black Valley to oderwana od cywilizacji głęboka dolina w hrabstwie Kerry w zachodniej Irlandii. Nie bez powodu nosi swoją ciemną nazwę - elektryczność podłączono tu dopiero w 1978 roku. Do tej pory światło zawdzięczano tu tylko słońcu.Telefony stacjonarne we wszystkich sześciu gospodarstwach w dolinie zaczęły działać mniej więcej w tym samym czasie. Nie spodziewajcie się jednak, że na komórkach pojawi się tu chociaż jedna kreska.Pogoda potrafi się tu zmieniać bardzo szybko. W jednej chwili najwyższe góry Irlandii są spowite chmurami...... a za chwilę chmury odchodzą w siną dal odkrywając ośnieżony szczyt Carrantuohill.W dolinie Black Valley jest mnóstwo rzek spływających z gór, kaskad i wodospadów.Do Black Valley prowadzą tylko dwie drogi - od strony Molls Gap i od Gap of Dunloe. Obie są wąskie, jednopasmowe i długie. I warte wielu przystanków i zdjęć.

Przez Black Valley prowadzi tylko piesza trasa. Nie jeżdżą tędy żadne wycieczki autokarowe. Na wąskiej drodze można spotkać wystraszonego osła, stado owiec albo jeden z pojazdów Pendragon Tours. Zapraszam.6 komentarzy:

 1. ...no pięknie! Taki plasterek z kolorami, starczy mi na cały dzień;-) pozdro

  OdpowiedzUsuń
 2. A do rzeki da się wejść czy porwie?

  OdpowiedzUsuń
 3. Carrantuohill! :D

  To z jednej strony pocieszające, a z drugiej przerażające, że w dzisiejszych czasach uchowały się takie właśnie miejsca jak Black Valley.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ależ piękna ta Irlandia...A kiedyś na pewno do Niej pojadę...Ewa z Tbg.

  OdpowiedzUsuń

O CZYM JEST TEN BLOG

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...