piątek, 30 listopada 2012

Ladies View

Jeden z najbardziej znanych irlandzkich landszaftowych widoczków znajduje się na trasie widokowej Ring of Kerry, około 10 kilometrów przed Killarney.


Nazwa Ladies View nawiązuje do królewskiej wizyty z 1861 roku, kiedy Królowa Wiktoria zwiedzała dorożką swoje irlandzkie włości.


Wiktorii najwyraźniej towarzyszył orszak złożony z ludzi wrażliwych na piękno przyrody, ponieważ w tym miejscu królewskie dorożki zatrzymały się na dłużej. Z pobliskiego pubu przyniesiono jakieś krzesła aby dobrze urodzonym damom nie zmęczyły się nóżki. Damy usiadły i podziwiały widok. Tak powstała nazwa - Ladies View.Dziś tego miejsca nie da się przegapić, bo zatrzymują się tu wszyscy, no może oprócz miejscowych.


W dole widoczny jest Killarney National Park.

6 komentarzy:

 1. landszaftowy poligloto, pieknie! Ja nie miałam szczęścia do pogody będąc na Ring of Kerry.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wybieram się w tamte strony w czasie najbliższych świąt. Liczę, że pogoda będzie przynajmniej! tak dobra jak na zdjęciach powyżej;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na Pętlę Kerry wydaje się, że najlepszy jest czas wiosenny bądź letni, wtedy gdy kolory są najbardziej soczyste :) Przynajmniej ja mam takie wyobrażenia, choć wcale nie jest wykluczone, że jesień również jest tam piękna. A powyższy widoczek sprawdzony i potwierdzam, że warto się tam na momencik zatrzymać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam Twoje zdjęcia...wręcz ubóstwiam! :o)

  OdpowiedzUsuń
 5. ładnie ładnie...

  OdpowiedzUsuń

O CZYM JEST TEN BLOG

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...