niedziela, 24 czerwca 2012

Magiczny kwadrat czyli skrzynka na cmentarzu


Niedawno pisałem o geocachingu czyli szukaniu skarbów. Dziś na cel wziąłem skrytkę, do której prowadziła bardzo trudna wskazówka. Była to łamigłówka matematyczna zwana magicznym kwadratem. Suma liczb w każdym rzędzie, kolumnie i przekątnych tego kwadratu wynosi 65 i należy znaleźć wszystkie brakujące liczby. Rozwiązanie magicznego kwadratu jest tylko jedno, a znalezione cyferki wpisać trzeba potem do urządzenia GPS. Proste? Sam nie dałem rady, po kilku godzinach nieudanych prób poprosiłem o pomoc kogoś, kto zadanie rozwiązał między jednym a drugim łykiem kawy, za co należy mu się szacun i wielkie dzięki. Szczegóły obliczeniowe opisane są na blogu www.xpil.eu

Pozostało tylko wpisać do telefonu obliczone współrzędne i ruszyć na poszukiwania. Wziąłem chłopaków i specjalny kask, który całą wyprawę nagrał. Miłego oglądania.8 komentarzy:

 1. Szukanie skarbów jakoś mnie nie kręci, ale ten cudny kwadrat :D Aż sudoku z rozpędu rozwiązałam, a teraz spróbuję z tym magicznym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozwiązałam skurczybyka :) Wczoraj zrobiłam głupotę, bo nie wzięłam pod uwagę, że to TYLKO 1-25 i zakopałam się w jakieś wyższe liczby, no i utknęłam. Dziś zajrzałam w linka i mnie oświeciło i już szybko poszło. Dzięki za urozmaicenie życia :)

   Usuń
  2. Zadziwiłaś mnie i to nieźle. Gratuluję.

   Usuń
 2. ...fajna sprawa;-) Ja lubie szukać...a zwłaszcza skarbów! Jak starszy był młodszy, wychodziłam rano, chowałam w pobliskim parku różne rzeczy w różnych,dziwnych miejscach by póżniej, na spacerze z nim je znajdować wg mapki;-) Z młodszym (teraz 18 lat) do dzisiaj, jak wyjeżdżam rysuję mapozagadki aby "utrudnic" dostep do...słodyczy;-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja o skarbach bardziej czytałem niż szukałem, teraz bardziej myślę jak by je ukryć :)

   Usuń
 3. Witaj
  Szukajcie, a znajdziecie :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kwadrat trudny albo ludzie leniwi. Zostałem zawstydzony, bo można go było rozwiązać bez dopalaczy.

  OdpowiedzUsuń

O CZYM JEST TEN BLOG

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...