piątek, 27 grudnia 2013

Świąteczny spacer po górach Wicklow

Na spalenie świątecznych kalorii wybrałem się z psami w niezawodne góry Wicklow. Na cel poszła góra, na którą nie prowadzi żaden szlak (ale jest tam geoskrytka wraz z informacjami jak trafić). Góra nazywa się Mullaghcleevaun East Top.

To jeden z tych dni, kiedy w samo południe cień człowieka jest dłuższy od samego człowieka. Choinki przydrożne ozdobione bombkami to tutaj w Wicklow częsty widok. Taka jakaś świąteczna atmosfera się robi w tych surowych pejzażach, nieprawdaż?Zdobycie pagórka, z którego można robić zdjęcia na fejbuczka to pół godzinki. Poszliśmy jednak dalej, bo w pobliżu była druga co do wielkości góra Wicklow (849 metrów). Pogoda sprzyjała, chmury czekały za horyzontem, wiatr ustał na kilka godzin. Lód pomagał iść po zazwyczaj mokrych wrzosowiskach, torfowiskach i bagnach.

Na samym szczycie zrobiło się całkiem zimowo, wiatr, mróz a nawet zamarznięty wiatr zamknięty na źdźbłach traw i kamieniach. Powrót okraszony był niepewnością, czy zdążymy zejść przed zmrokiem, bo teren tu niepewny a samochodu nie widać. Drogi Old Military Road już od dawna nie było widać.
Bilans spaceru - góra zdobyta, nowe buty do trekingu sprawdzone również na bagnie (od góry jednak się nalewa), 4 godziny i ponad 2000 spalonych kalorii (jak rzecze moje Endomondo). Psy spały jak zabite. Padać i wiać zaczęło dopiero kilka godzin później i wciąż wieje.

15 komentarzy:

 1. Piotrze, piekne zdjecia i piekny spacer :), moze nastepnym razem nas zabierzesz? :) A te 2000 kalorii w 4 godziny, to wliczajac takze pieski? ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bez piesków, z dwiema kanapkami. Zainstaluj sobie Endomondo to może następnym razem z nami się zabierzesz :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie żebym się chwalił, ale ja też zdobyłem górę. Jedzenia. I jeszcze morze wina, w przeważającej części Côtes du Rhône. Odbyłem kilka męczących spacerów pomiędzy stołem i kanapą. Dodatkowo na kanapie dokonywałem poważnego wysiłku za pomocą obu kciuków,które przyciskały klawisz next page w Kindlu. Wydatek energetyczny natychmiast uzupełniałem.
  Na nieszczęście jakaś kobiecina zadzwoniła, że leci do Polski a autobus linii łączącej jej wieś oraz wszyscy inni jej znajomi się na nią wypięli i jestem tak zwaną ostatnią deską ratunku, więc niechcący musiałem jednak ruszyć dupsko na świeże (?) powietrze. Dramat normalnie był.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, po winie to dramat. W razie jakby Garda pytała to trzeba mówić, że tak od urodzenia z gęby jedzie :)

   Usuń
  2. W Irlandii próg 0.0/ promila nie obowiązuje. I jak nie pomóc kobiecie w potrzebie?!

   Usuń
 4. i

  Mamy już zwycięzców naszego konkursu fotograficznego!
  Miejsce 1: Piotr Sobociński z Celbridge
  Gratuluję!
  ec

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki ale ja już to ogłosiłem tydzień temu :)

   Usuń
  2. Anonimy długo idą, tak z tydzień właśnie :D

   Usuń
 5. ...mam i kije, i buty, i Endomondo...to mogę iść? ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodnie z zasadami nie można podawać odpowiedzi przed wyznaczonym przeze mnioe terminem.

   Usuń

O CZYM JEST TEN BLOG

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...