piątek, 27 kwietnia 2012

Cudowny spichlerz - Wonderful BarnCóż może być cudownego w spichlerzu na zboże? Może na przykład ciekawie wyglądać w odpowiednim oświetleniu. Z żadnymi cudami Wonderful Barn nie ma nic wspólnego.Wonderful Barn powstał w 1743 roku, a jego budowa dała okolicznym ludziom pracę i wynagrodzenie, którego w ciężkim okresie potrzebowali. Właścicielem ziemskim w tym rejonie był William Conolly - protestancki polityk walczący o wolności obywatelskie dla katolików, mąż stanu i jeden z ważniejszych bohaterów niepodległościowych Irlandii.William Conolly zyskał przydomek "Mówca" (the Speaker) bo dobrze gadał. Całym swoim życiem świadczył, że Irlandczycy mają prawo do mieszkania w swoim kraju i wyznawania swojej religii. Umarł w 1729 roku, zostawił swoje nazwisko na wielu tabliczkach, w kilku szkołach i w większości irlandzkich głów. Jego żona Katherine kazała zbudować monumenty ku jego pamięci i jednym z nich jest właśnie Cudowny Spichlerz. Budowle tego rodzaju znane są jako folly.


Wonderful Barn otoczony jest murem a jego "wieżami" są dwa kamienne gołębniki o podobnym oryginalnym kształcie. Zarówno Barn jak i gołębniki były wykorzystywane zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Obecnie po odnowieniu wyglądają jak ptaki oskubane z piór ale za jakiś czas znowu pięknie obrosną bluszczem i będą równie cudowne jak dawniej.

6 komentarzy:

 1. Piękne miejsce, piękne zdjęcia. Nie zapominaj nigdy aparatu ani baterii ani zabrać ani naładować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jak kiedyś zapomnę to co będzie?

   Usuń
  2. To będziesz musiał jechać jeszcze raz :D

   xbw

   Usuń
 2. To będziesz musiał jechać jeszcze raz :D

  xbw

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj
  Ciekawe, czy dopiero na obczyźnie przekonałeś się Piotrze ile piękna wokół nas? czy w Polsce także fotografowałeś wiele?
  Pozdrawiam na miły dzień :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dopiero tu przekonałem się ile ładnych miejsc jest w Irlandii. A w Polsce zbyt byłem zajęty staniem w korkach, żeby cokolwiek fotografować...

   Usuń

O CZYM JEST TEN BLOG

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...