niedziela, 17 sierpnia 2014

Na zamku Dromoland

Na zamek Dromoland pewnie bym nigdy nie trafił, gdyby nie moje wycieczki. Klienci chcieli tam spędzić noc, więc zarezerwowałem co trzeba i zajechałem służbową karocą przed główne wejście. Zamek Dromoland jest pięciogwiazdkowym hotelem zbudowanym w zamierzchłym średniowieczu. Walizki wniósł na górę prawdziwy lokaj w liberii.W głównym hallu wiszą portrety przodków. Nie wgłębiałem się za bardzo w ich historię. Grunt, że mają oko na to co się dzieje w ich dawnej posiadłości.W okolicy można pojeździć dorożką, pobawić się z sokołami, pospacerować, albo pograć w krykieta.W księdze pamiątkowej Dromolandu widzę głównie wpisy z USA. Zamek wypromował się na niezłą atrakcję dla turystów z Ameryki, którym nie przeszkadza wcale to, że wizytując Irlandię mieszkają w wypasionym angielskim zamku.Pokój w Dromoland Castle kosztuje 400 euro. W cenie jest również wieczorne spa, śniadanie, dorożka, sokoły i krykiet plus kilka innych aktywności.

Dostaję w recepcji rachunek za trzy pokoje, wiec k
orzystam z okazji aby pozwiedzać. Oglądam sobie długie korytarze i te ich drogie pokoje. Moi Amerykanie są bardzo HAPPY, bo u nich nie ma takich starych zamków. Nie daję się nabrać na te portrety i zbroje. Ale każdy ma w tym swój swój biznes.

Okolica jest bardzo przyjemna, mury rzeczywiście stare, historycznie prawidłowo ukształtowane i porośnięte roślinnością, pogoda sprzyja spacerom, więc nie ma co narzekać.

A nad ranem biorę szczotę, ogarniam skwer przed wejściem do Dromoland Castle i wracam do swojej roboty :)

6 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się...
  ... najbardziej Twoje poczucie humoru :)
  W takich miejscach powinni wypożyczać stroje z epoki, od razu łaywiej klimat złapać. Poprzechadzałabym się po korytarzach wypełnionych zbrojami w takiej sukni z krynoliną i pudrowanej peruce ;) ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tylko nie mów, że Ci tam było źle. Mieszkać może nie, ale tak na chwilę pobyć w luksusach z lokajem i nie tylko...

  Znając jednak siebie też by mi brakowało tej szczoty nad ranem. Chyba nigdy bym nie potrafiła nocować w super luksusowych hotelach. Nie wiedziałabym jak się tam zachować. Nie da się ukryć. Damą nie będę, jedynie gruboskórną irlandzką wieśniarą;)

  Odkryłam swoje powołanie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluje wycieczki w Irlandii w angielskim zamku. Ceny naprawdę wysokie ale chyba warto.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo klimatyczne miejsce :) A w historię przodków to ja bym się z chęcią zagłębił ;)

  Na co to człowiek trafi kiedy nie szuka ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajny ten zamek, sama bym się w nim zatrzymała, gdybym miała taką możliwość. Sporo tam interesujących zakątków. Trochę starego, trochę nowego, człowiek łatwo może poczuć się tam swobodnie. Suuuper :)

  OdpowiedzUsuń

O CZYM JEST TEN BLOG

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...