sobota, 12 listopada 2011

Zamek sprzedam - Kinnity Castle

Zamek Kinnity zbudowany w XI wieku wygląda nadzwyczaj dobrze jak na swoje lata. Obecny wygląd zawdzięcza gruntownej przebudowie w XVII wieku oraz gotyckim dodatkom z XIX wieku. Przez kilkaset lat miał właścicieli więc nie popadł w kompletną ruinę jak wiele irlandzkich zamków. Obecnie zamek jest do sprzedania.
  
W 2008 zamek został przejęty przez Bank Of Ireland. Do tego czasu został przyzwoicie wyposażony przez ostatnich właścicieli, których w końcu też dopadł kryzys. W momencie zajęcia przez bank Kinnity Castle był czterogwiazdkowym hotelem.
  
Na zamku jest 37 sypialni, jedna duża restauracja i dwie prywatne, trochę stylowych mebelków, dwie armaty w hallu, witraże, obrazy, kandelabry etc. Poza tym zamknięty dziedziniec czy też patio ze stolikami. Miejsce przystosowane jest do organizowania wesel, spotkań integracyjnych, czy imprez typu Christmas Party.
  
W obrębie współczesnych zabudowań można znaleźć ślady XI wiecznych murów opactwa Augustynów, które stało w pobliżu starego zamku. Zarówno zamek jak i opactwo wybudował irlandzki klan Eile Ui Chearbhaill (Ely O'Carroll), który panował w średniowieczu na terenach hrabstwa Offaly. Klan zbudował wtedy około 40 zamków, wśród nich Zamek Birr oraz Zamek Leap.
  
Tuż obok zamku, schowany pośród liści stoi trzon rzeźbionego kamiennego krzyża - przykład zabytku zwanego Irish High Cross. To jedyna pozostałość po jeszcze wcześniejszych czasach. W VI wieku na tym terenie stał klasztor św. Finniana. Rzeźby na krzyżu przedstawiające sceny z Biblii miały pomagać mnichom w udzielaniu lekcji religii okolicznym mieszkańcom. 
  
A teraz zapraszam w zupełnie inne miejsce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O CZYM JEST TEN BLOG

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...