czwartek, 30 maja 2013

Rajd starych samochodów - Barberstown Castle

Rajd starych samochodów zorganizował Automobilklub Irlandzki (RIAC). Wziąć w nim udział mogły wszystkie pojazdy, pod warunkiem że miały ukończone 100 lat :)   Do rajdu przystąpiły 32 pojazdy. Wszystkie czyste, błyszczące, pachnące historią, po prostu piękne. Najstarszym było auto marki Leon Bolee z 1898 roku a najmłodszym Douglas 23/4 hp z 1914 roku.Właściciele z okolic hrabstwa Kildare przyjechali na zamek Barberstown swoimi pojazdami sami, inni musieli przywieźć samochody na platformach lub w specjalnych przyczepach. Były auta z hrabstw Limerick, Waterford, Cork, etc.Patrząc na detale starych samochodów można było przenieść się w czasy, kiedy damy nosiły parasolki od słońca a panowie uruchamiali samochody korbą.Prezentacja figurek na maskach.Błyszczące lampy z przodu i tyłu samochodów i wypolerowane piasty kół, świecące klamki, zakręcone trąbki, detale, smaczki, skórzane rękawiczki...

MG z lat 50 nie pasował do tego towarzystwa. Jechał nim pilot rajdu.Ostatnie przygotowania przed startem...I ruszyli! Cały rajd miał długość 60 mil i trwał 5 godzin (z przerwą na herbatkę).  Meta również na zamku Barberstown.

Podczas pożegnalnego przyjęcia można było sobie pooglądać zwycięskie pojazdy i nawet w niektórych z nich posiedzieć. 

Zabytkowe samochody wracają na swoje przyczepki. Na zamek Barberstown wrócą za rok. Więcej na stronie Royal Irish Automobile Club.3 komentarze:

O CZYM JEST TEN BLOG

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...