sobota, 8 czerwca 2013

W Muzeum Dzieciństwa

Do Muzeum Dzieciństwa wszedłem z dużą ciekawością, bo nie pamiętam już kiedy ostatnio byłem małą dziewczynką. Muzeum Tara's Palace znajduje się na piętrze posiadłości Powerscourt w Wicklow. Przez jedno okno widać Great Sugar Loaf i ogrody Powerscourt, a przez drugie okno, dużo mniejsze - świat lalek i dziewczynek sprzed wielu lat.Najstarszy domek dla lalek pochodzi z 1710 roku, ma ponad 300 lat! Magiczny świat miniaturek pokazuje oryginalne wnętrza sławnych irlandzkich dworów (Castletown House, Carton House, Leinster House).Tara's Palace to zbiór różnych domków dla lalek z różnych okresów. Kolekcja została sprzedana do Anglii, ponieważ Muzeum Narodowe w Dublinie ODMÓWIŁO ich przyjęcia. Potem domki dla lalek kupiła firma LEGO. Dopiero staraniem irlandzkiego Stowarzyszenia Kupców Antyków ta wspaniała kolekcja wróciła do Irlandii.   
Dochód ze sprzedaży biletów (dorośli €5, dzieci €3) zasila dziecięce fundacje charytatywne a pracownicy są wolontariuszami.  

Na koniec znalazłem resoraki! Było wśród nich autko, którym bawił się mały Johnek Lennon. Zdjęcie mi niestety nie wyszło. Zachęcam do odwiedzenia Muzeum Dzieciństwa w Powerscourt House

8 komentarzy:

 1. Jakiegoś podglądacza z aparatem widzę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. a jak byłeś małą dziewczynką to jak się wtedy nazywałeś? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ...najpiękniejsze są...łazieneczki;-) Kiedyś mieszkałam w takim domku dla lalek...z mężem i dzieckiem na 10ciu metrach;-)...nie było tak ładnie;-)ale...przytulnie;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cały Mały Świat zamknięty w Większym Świecie :)

  A jakim autkiem bawił się mały Beatles? :)

  I pytam w ślad za Kasią - jak miałeś na imię jako dziewczynka? :=)

  OdpowiedzUsuń
 5. Boskie, dziwne ,że w Dublinie tej kolekcji nie chcieli.

  OdpowiedzUsuń

O CZYM JEST TEN BLOG

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...