niedziela, 17 sierpnia 2014

Na zamku Dromoland

Na zamek Dromoland pewnie bym nigdy nie trafił, gdyby nie moje wycieczki. Klienci chcieli tam spędzić noc, więc zarezerwowałem co trzeba i zajechałem służbową karocą przed główne wejście. Zamek Dromoland jest pięciogwiazdkowym hotelem zbudowanym w zamierzchłym średniowieczu. Walizki wniósł na górę prawdziwy lokaj w liberii.W głównym hallu wiszą portrety przodków. Nie wgłębiałem się za bardzo w ich historię. Grunt, że mają oko na to co się dzieje w ich dawnej posiadłości.W okolicy można pojeździć dorożką, pobawić się z sokołami, pospacerować, albo pograć w krykieta.W księdze pamiątkowej Dromolandu widzę głównie wpisy z USA. Zamek wypromował się na niezłą atrakcję dla turystów z Ameryki, którym nie przeszkadza wcale to, że wizytując Irlandię mieszkają w wypasionym angielskim zamku.Pokój w Dromoland Castle kosztuje 400 euro. W cenie jest również wieczorne spa, śniadanie, dorożka, sokoły i krykiet plus kilka innych aktywności.

Dostaję w recepcji rachunek za trzy pokoje, wiec k
orzystam z okazji aby pozwiedzać. Oglądam sobie długie korytarze i te ich drogie pokoje. Moi Amerykanie są bardzo HAPPY, bo u nich nie ma takich starych zamków. Nie daję się nabrać na te portrety i zbroje. Ale każdy ma w tym swój swój biznes.

Okolica jest bardzo przyjemna, mury rzeczywiście stare, historycznie prawidłowo ukształtowane i porośnięte roślinnością, pogoda sprzyja spacerom, więc nie ma co narzekać.

A nad ranem biorę szczotę, ogarniam skwer przed wejściem do Dromoland Castle i wracam do swojej roboty :)

6 komentarzy:

 1. Specialty stores sell amazon products on my blog.

  Specialty stores sell amazon products antique, unique, weird.

  Archive of my blog :
  Amazon antique products. Amazon product unique. Weird amazon products. Antique clothing. Unique clothing. Clothes weird. Antique bag. Bag unique. Weird bag. Antique shoes. Unique shoes. Weird shoes. Antique jewelry. Unique jewelry. Jewelry weird. Antique watches. Unique watches. Weird watches. Antique electronics. Unique electronic. Electronic weird. Antique food. Food unique. Food weird. Antique drinks. Unique drinks. Weird drinks. Antique sandals. Unique sandals. Weird sandals. Antique books. Unique book. Weird book. Antique. Unique. Weird. Best seller. 17 August 1945 → 17 August 2014 is the birthday of independence for the republic of Indonesia to 69 years. Indonesian batik. Book in 2014. First aid. Unique coffee. Unique tea. Unique raw food. Automotive unique. Gift basket. Rainbow bag. Organic beauty. Motorcycle. Bicycles. Cell phones accessories. Versatile tool. Sunday 17 August 2014 birthday of the Indonesian republic's independence to 69 years. Organic food for the family. Organic food for pets. Clean your air. Your phone.

  Please visit my blog at http://97thousandunitedstatesdollars.blogspot.com/
  Thank you very much.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się...
  ... najbardziej Twoje poczucie humoru :)
  W takich miejscach powinni wypożyczać stroje z epoki, od razu łaywiej klimat złapać. Poprzechadzałabym się po korytarzach wypełnionych zbrojami w takiej sukni z krynoliną i pudrowanej peruce ;) ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tylko nie mów, że Ci tam było źle. Mieszkać może nie, ale tak na chwilę pobyć w luksusach z lokajem i nie tylko...

  Znając jednak siebie też by mi brakowało tej szczoty nad ranem. Chyba nigdy bym nie potrafiła nocować w super luksusowych hotelach. Nie wiedziałabym jak się tam zachować. Nie da się ukryć. Damą nie będę, jedynie gruboskórną irlandzką wieśniarą;)

  Odkryłam swoje powołanie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluje wycieczki w Irlandii w angielskim zamku. Ceny naprawdę wysokie ale chyba warto.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo klimatyczne miejsce :) A w historię przodków to ja bym się z chęcią zagłębił ;)

  Na co to człowiek trafi kiedy nie szuka ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajny ten zamek, sama bym się w nim zatrzymała, gdybym miała taką możliwość. Sporo tam interesujących zakątków. Trochę starego, trochę nowego, człowiek łatwo może poczuć się tam swobodnie. Suuuper :)

  OdpowiedzUsuń

O CZYM JEST TEN BLOG

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...