Klify Fogher na wyspie Valentia są łatwo dostępne, dzikie i raczej nie należy spodziewać się tam tłumów. Na wyspę dostać się można własnym samochodem korzystając z małego promu (€6) albo mostu w zachodniej części wyspy.
Najwyższa na wyspie góra to Geokaun Mountain, na jej szczyt prowadzi kamienista droga stroma ale nie radzę na nią wjeżdżać samochodem. U stóp góry od strony południowej jest parking (z parkomatem) i stamtąd lepiej pójść na klify pieszo.
Klify Fogher mają 180 metrów wysokości. Widać z nich wyspy Blasket i półwysep Dingle.
Ze szczytu góry Geokaun Mountain widać jeszcze więcej - część Ring of Kerry i wyspy Skellig. Stamtąd też można wybrać się ścieżką, która prowadzi szczytem Fogher Cliffs. Przy dobrej pogodzie ta trasa z pewnością dostarczy wspaniałych widoków.
Zobacz również: ślady dinozaura na wyspie Valentia.
O tej wyspie jeszcze nie słyszałam.
OdpowiedzUsuńWyspa odegrała rolę w komunikacji pomiędzy Europą i Ameryką, tu był jeden koniec pierwszego podmorskiego kabla telegraficznego.
Usuńja Valencię pokochałam..i nawet spałam w dawnym domu "cable mastera" który "pociągnął" kabel na wyspę... Mam tylko nadzieję, że nie w jego łózku..
OdpowiedzUsuńhttp://mikasia.wordpress.com/2011/03/28/valentia-island-ring-of-kerry/
http://mikasia.wordpress.com/2011/03/31/knightstown-valentia-island/
A ja rzadko sprawdzam trip advisora, nawet na swoje konto zapominam zajrzeć ;)
UsuńŁadne słowo: klify.
OdpowiedzUsuńrównież tam byłem. Krótko bo krótko ale jednak. Podjechaliśmy tylko i wyłącznie na wspomniane przez Ciebie klify, popatrzyliśmy sobie na zjawiskowy zachód słońca i mostem wróciliśmy na Iveragh.
OdpowiedzUsuńten powyżej, to ja :) (przy okazji założyłem sobie konto na Blogerze hehe)
OdpowiedzUsuńDomyślałem się, że to Ty, chyba przez ten zachód słońca :)
Usuń